Nowy blog, nowy motyw – mały kurs tworzenia motywu WordPress

Post skierowany do osób, które nie miały wcześniej styczności z tworzeniem własnego motywu.

Po ustawieniu wszystkich rzeczy związanych z serwerem czas przejść do doświadczeń wizualnych. W końcu podpiszę się pod tą stroną swoim imieniem i nazwiskiem (w domenie) więc chcę aby ładnie wyglądała i potrafiła ładnie przedstawić to czym się zajmuję.

Przy okazji nowej skórki wpadłem na pomysł treściwego opisania poczynań z kolejnymi etapami tworzenia motywu. Piszę tworzenia bo wiem na pewno że nie chcę czegoś w 100% gotowego. Mam w głowię wizję, którą chcę dopieścić i zrealizować.

Cykl ten będzie składać się z około 5 wpisów. Nie chcę wchodzić w szczegóły – szczerze mówiąc nie mam na to czasu. Natomiast chcę wstępnie opisać jak tego typu praca będzie wyglądać w moim przypadku.

Jeżeli nie brak Wam inspiracji to powinniście mieć już w głowię wizję tego jak mniej więcej powinna wyglądać strona. W taki przypadku nie pozostaje nic innego jak poszukać odpowiedniego fundamentu. W naszym przypadku motywu, który będzie spełniał nasze oczekiwania i będzie dobrą podstawą do prowadzenia dalszych prac.