WordPress Plugin Readme.txt Video Link – problem?

pobrane (1)Od około 2010 roku do opisu pluginu można wstawić filmy z znanych serwisów hostujących video (http://make.wordpress.org/core/2010/02/20/plugins-can-now-include-videos-in-their-readme-txt-files/). Istnieje jednak ograniczenie o którym nie jest nigdzie napisane.

Problem pojawia się w momencie wstawienia linka do filmiku z protokołem https. Sam plik przejdzie pomyślnie przez walidację (http://wordpress.org/plugins/about/validator/). Jednak po wrzuceniu pliku do repozytorium svn możemy na próżno czekać na aktualizacje strony. Mechanizm odpowiedzialny za aktualizację zawartości strony pluginu widocznie nie rozpoznaje adresu z szyfrowanym protokołem jako poprawny adres i nie aktualizuje strony.

Rozwiązaniem oczywiście jest zamiana adresu na adres z http://.

Notka: Po kilku testach okazało się że problemem nie musiał być w protokole adresu. Przy kolejnych edycjach okazało że skrypt repozytorium nie zawsze wprowadza zmiany przy wykonaniu aktualizacji pliku readmy. W takim przypadku wystarczy wprowadzić drobną zmianę w pliku i przesłać ją ponownie do repozytorium.