Jak wybrać nowe cover photo na stronę Google+

ZAGAT - Google+

Kilka dni temu Google+ zaliczyło lekką aktualizację wyglądu. Zmieniły się diametralnie rozmiary tak zwanego cover photo – teraz jest znaacznie większe. Aktualnie zmiana wyglądu na nowy jest opcjonalna odpowiednio dla profili i stron, jednak jak to bywa z aktualizacjami w społecznościówkach pewnie za niedługo dosięgnie ona wszystkich. Warto się przygotować i już zmienić wygląd strony/profilu na ten z większym zdjęciem.

Po pierwsze rozmiar

Strona Google+ jest w pełni responsywna, to też rozmiar wielu elementów dostosowuje się do wielkości monitora użytkownika. W przypadku obrazów nie powinniśmy oszczędzać jeżeli chodzi o ich rozmiar. Na sprawę należy spojrzeć z punktu widzenia jedynej słusznej w tej chwili rozdzielczości – full hd i nie wrzucać obrazów mniejszych niż na właśnie taką rozdzielczość. Chyba nie muszę tłumaczyć jak prezentują się rozciągnięte grafiki w przeglądarce.

ZAGAT - Google+2

Przykład powyżej pokazuje jak przykładowa strona wyświetla się na dużej rozdzielczości, zdjęcie jest zdecydowanie ogromne – może nawet odrobinę za duże. Rozmiar obrazu podczas wyświetlania to:

1565x881

Samo zdjęcie oczywiście też jest skalowane podczas przesyłani na serwer, jednak trudno powiedzieć czym się kieruje algorytm. Wysokość zdjęcia zazwyczaj wynosi około 1158 pikseli.

Po drugie przekaz

Przeglądając strony produktów Google na Google+ nic nie wskazuje na to aby zdjęcia musiały być realistyczne. Mogą to być specjalnie przygotowane grafiki lub zrzuty ekranów z aplikacji. Jednak ważny jest tutaj też sposób wyświetlania cover photo.

Google Chrome - Google+

Po wejściu na stronę jest pokazana dolna część zdjęcia i dopiero po przewinięciu strony w górę widać resztę zdjęcia. Warto o tym pamiętać wybierając zdjęcie lub tworząc grafikę. Każdy odwiedzający w pierwszej kolejności widzi dół zdjęcia.

Google Chrome - Google+2

Przy tworzeniu specjalnej grafiki warto także pamiętać o odpowiednim zestawieniu kolorów, tak aby grafika razem zdjęciem profilowym dobrze współgrało.

Zobacz jak to robią inni

Poniżej kilka przykładów jak różne strony poradziły sobie z nowym wyglądem: