Plugin do wstawienia kodu Google Analytics – nie szukaj go!

Google Analytics Hacks © by Search Engine People Blog

Przed chwilą spróbowałem na szybko dodać kod od Analtyics Google’a. Wystarczy ściągnąć jakiś mały plugin i wkleić tam kod – pomyślałem. Jednak ku mojemu zaskoczeniu to nie aż tak proste. Może być dość problematyczne jeżeli nie mamy swojego ulubionego pluginu od SEO z którym umiemy pracować.

Z pracy znam takie pluginy jak All in One Seo Pack i podobne. Poza standardową operacją umieszczenia kodu pozwalają także na wszelkie wariacje związane ze zmianą tytułu strony, nagłówka etc. etc. Jednak najczęściej jeżeli ktoś już wpadł na użycie Google Analytics to wystarczy mu wstawienie kodu na początku. W przypadku pluginów wymienionych wyżej to nie jest takie proste bo od razu strona ustawień atakuje nas kilkunastoma ustawieniami na które i tak nie mamy teraz czasu.

Moja rada jest taka: jeżeli chcesz szybko zainstalować kod Google Analytics to po prostu wklej go do pliku header.php przed zamknięciem znacznika </head>. To załatwi sprawę. Uwaga tylko na motywy które są aktualizowane z repozytorium WordPress. Taka aktualizacja nadpisze nam plik header.php i tym samym stracimy nasz kod na stronie. Można to zauważyć nawet po kilku dniach w zależności jak często logujemy się do Google Analytics :)